Zubní implantáty jsou umělé náhrady zubů, které v ústech chybí. Jsou upevňovány přímo v čelisti. Zubní implantáty se vyrábějí z titanu nebo titanové slitiny. Mají tvar šroubku nebo cylindru. Implantáty mají speciální BIO-povrch, organizmus je nevnímá jako cizorodé, ale naopak nastupuje iniciace hojivých procesů – tzv. osteointegrace, osteoankylóza.

Implantologie je moderní metoda náhrady chrupu, spolehlivé řešení jak se vyhnout broušení okolních zubů a vyřešit defekty zubů efektivně bez použití snímací náhrady. Celý proces je navíc naprosto bezbolestný.

Druhy zubních implantátů

Existuje mnoho druhů zubních implantátů. Liší se od sebe materiálem, ze kterého jsou vyráběny, povrchem, jeho úpravou. Nejběžnější jsou implantáty válcové. K ukotvení zubních protéz slouží tzv. monoimplantáty. U pacientů prokazatelně alergických na titan jsou vhodné implantáty zirkonové.

Na našem pracoviště zavádíme vysoce kvalitní německo-švýcarské implantáty ICX od firmy Medentis®.

V indikovaných případech používáme monoimplantáty stejné značky.

Pokud jste o zub nebo zuby přišli a potřebujete vyřešit svůj problém, přijďte k nám. Nemusíte mít obavy. Vše o zubních implantátech vám dopodrobna vysvětlíme a budeme se snažit co nejlépe, bezbolestně a profesionálně pomoci.

Podívejte se také na ukázky námi realizovaných implantologických zákroků.